13.04.2017 r. o godz. 2.10 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wałczu  przyjęło zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego z tirem na drodze krajowej nr 10 w miejscowości Kalinówka.

W ramach akcji „STOP POŻAROM TRAW”w Zespole Szkół nr 4 w Wałczu strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu spotkali się z licealistami. Celem wizyty było rozpowszechnienie zasad bezpieczeństwa na temat zagrożeń pożarowych w okresie wiosenno – letnim, zwiększenie świadomości o zagrożeniach, jakie niosą za sobą pożary traw i nieużytków.

30 marca 2017 r. o godz. 18.00 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wałczu przyjęło zgłoszenie o pożarze w sali widowiskowej Wałeckiego Centrum Kultury.

W dniu 24.03.2017 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Strącznie, odbyły się eliminacje powiatowe XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Celem turnieju była m.in. popularyzacja wśród dzieci i młodzieży szkolnej znajomości przepisów z zakresu ochrony przeciwpożarowej oraz sprzętu i wyposażenia straży pożarnej.