12.08.2017 r. po godz. 1 w nocy strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu w sile dwóch zastępów zostali zadysponowani do działań ratowniczych  w rejon powiatu chojnickiego, gdzie przeszła nawałnica, która powaliła tysiące drzew i uszkodziła setki domów.

 

Po dotarciu w rejon koncentracji zastępy JRG Wałcz wspólnie z innymi zastępami Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych zostały skierowane do działań związanych z udrażnianiem przejazdu na drodze krajowej nr 22 w kierunku miejscowości Rytel. Następnie po przegrupowaniu część zastępów, w tym strażacy z Wałcza udrażniali drogę do odciętej od świata miejscowości Zapora, gdzie na polu biwakowym zginął mężczyzna przygnieciony przez drzewo i na pomoc oczekiwała ranna w głowę kobieta.

Ze względu na zmęczenie ratowników I rzutu spowodowane długotrwałymi działaniami ratowniczymi ok. godz. 11:00 z KP PSP Wałcz została zadysponowana podmiana składu osobowego zastępów JRG Wałcz, która po dotarciu w miejsce działań kontynuowała usuwanie powalonych drzew wzdłuż jeziora Mylof do osady Parowa.

Działania ratownicze strażaków trwały do późnych godzin wieczornych.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

 

Opracowanie: kpt. Mirosław Gruchot,  KP PSP w Wałczu

Zdjęcia: archiwum KP PSP w Wałczu