Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu w osobach Dariusz Świercz oraz Rafał Hnat, w miniony weekend  tj. 18- 20.08.2017 r. uczestniczyli w trzy dniowej imprezie biegowej w Policach pod nazwą "Dziki Weekend". Jest  to wyjątkowe wydarzenie dla miłośników ekstremalnego sportu, nie tylko ze względu na mnóstwo sportowych emocji, ale także na wyjątkowy stopień trudności, z jakim muszą zmierzyć się zawodnicy. 

 

W pierwszym dniu weekendu, zawodnicy rozpoczęli rywalizację nocnym biegiem przełajowym trasami leśnymi o znacznej różnicy wysokości na dystansie 5 kilometrów. Kolejnego dnia rywalizowali w biegu „III Przełajowych Mistrzostwach Polski woj. Zachodniopomorskiego Strażaków na 10 kilometrów” również po trasach leśnych, błocie i stromych leśnych podbiegach, jednak to niedzielny bieg „III Ekstremalny  Dzikobieg”  dystans: 7,5 km rywalizacja w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych był, tym najtrudniejszym, gdyż zawodnicy mieli do pokonania szereg przeszkód o różnym stopniu trudności między innymi: rowy, tunele, ściany o wysokości 1,2 do 2,7  metra, liny, podbiegi błotne, opony, rundy górski z kłodą, przeszkody wodne, błotne ściany i wiele niespodzianek.

Nasze województwo reprezentował  w zawodach Zastępca Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. mgr inż. Jacek Rudziński oraz strażacy ze Szczecina, Gryfina, Polic i Wałcza.

            Biorący udział, w tym trzydniowym wydarzeniu musieli wykazać się nie tylko dobrą kondycją fizyczną ale też wytrzymałością, siłą i zwinnością w pokonywaniu  przeszkód. Zawodnicy przyznają, że nie było lekko, jednak z uśmiechem na twarzy ustawiali się na linii startu i podejmowali kolejne wyzwanie.

Każdy zawodnik, który pokonywał kolejne biegii minął metę otrzymywał pamiątkowy medal. Medale z trzech biegów po połączeniu tworzą jeden wspólny obraz.

Gratulujemy naszym kolegom i życzymy dalszych sukcesów

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Opracowanie: asp. sztab. Rafał Hnat KP PSP w Wałczu

Zdjęcia: asp. sztab. Rafał Hnat KP PSP w Wałczu