W miniony weekend - 27 sierpnia 2017 r. sekc. Malec Maciej reprezentował Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu na 38. PKO PÓŁMARATON SZCZECIN. Bieg na dystansie 21 097 m odbył się ulicami stolicy województwa Zachodniopomorskiego, a nasz funkcjonariusz ukończył bieg z czasem 1:33:53 zajmując 137 miejsce w klasyfikacji generalnej i 66 miejsce w kategorii wiekowej M30. Warto dodać, że w tegorocznej edycji imprezy udział wzięło 2933 osoby.

”Punktualnie o godzinie 9:00 sygnał do startu dała brązowa medalistka halowych mistrzostw Europy z Belgradu w biegu na 1500m, Sofia Ennaoui. Szczecińska impreza zgromadziła na starcie grono wybitnych sportowców, aktualnych i tych którzy tworzyli historię nie tylko polskiej lekkiej atletyki. Na półmaraton zdecydował się mistrz olimpijski z Pekinu w wioślarskiej czwórce podwójnej, Marek Kolbowicz. Bieg ukończył z czasem 1:49.49. 13 minut wcześniej mijał linię mety aktualny rekordzista Polski w biegu na 800m (1:43.22), brązowy medalista mistrzostw świata na tym dystansie sprzed 16 lat, Paweł Czapiewski. W biegu na 10 km wziął udział halowy mistrz świata w siedmioboju, Sebastian Chmara (47:40). Na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej „dychy” uplasował się brązowy medalista halowych mistrzostw Europy w biegu na 1500m sprzed 6 lat, Bartosz Nowicki.”

Życzymy dalszych udanych startów i kolejnych kilometrów bez kontuzji.